avukat cansu şirin

İzmir şirket avukatı, vekalet ücreti, ne iş yapar, görev tanımı

Avukat Cansu Şirin, İzmir ticaret hukuku ve İzmir şirket avukatlığı konusunda müvekkillerine hizmet vermektedir.

Bir şirketin faaliyete geçmesiyle birlikte hukuki süreçleri yönetecek bir şirket avukatına ihtiyaç duyulur. Şirket avukatları, farklı alanlarda çalışmalarını yürüten birçok şirkete danışmanlık sağlayabilir. Şirket avukatları yargılama sürecinde şirketin lehine karar alınması için çalışma gerçekleştirebilirken aynı zamanda şirket içerisinde yaşanan uyuşmazlıklar sonucunda şirket çalışanlarının haklarını gözeterek hukuki destek verir.

 

İzmir şirket avukatları pek çok konuda müvekkillerine danışmanlık yapabiliyor. Şirket avukatlarının sunduğu hizmetleri şu şekilde sıralanabiliyor:

 

• İzmir şirket avukatı şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda hukuki destek sağlar. Anlaşmazlıklar sonucu açılabilecek davalarda sürecin takipçisi olur ve müvekkilini bilgilendirir.
• İzmir şirket avukatı şirketin sürekliliği için gerekli olan bilgilendirmeleri yaparak çalışanları bilinçlendirir.
• Bilgi vermenin yanı sıra şirket avukatlarının sermaye yönetimi ile ilgili çalışmaları da vardır. Şirket avukatları gerekli durumlarda sermayenin artırılması ve azaltılması ile ilgili çalışmaları üstlenir.
• Hem şirket hem de çalışanların haklarının korunması adına şirket avukatları gerekli sözleşmeleri hazırlar ve şirketi kapsayan sözleşmeleri gözden geçirir. Sözleşmelerin detaylı incelenmesiyle şirketin zarara uğramasının önüne geçilir ve yaşanabilecek olası problemler engellenir.
• İzmir şirket avukatı şirketi ilgilendiren her türlü icra işlemlerinin takibini yapar.
• İzmir şirket avukatı gelen talep doğrultusunda şirket adına dava açabilir ve şirkete karşı açılacak davalarda görev alarak şirketin dava sonucunda en az hasarı alması için çaba gösterir.
• İzmir şirket avukatı hem şirketin hem de şirket çalışanlarının haksızlığa uğramaması için düzenlemeler yapar. İşçi ve işveren haklarını güvence altına alır.
• Şirkete karşı hazırlanan ihtarname ve ihbarnamelere gerekli yanıtların verilmesi ve yanıtların belirlenen süreçte karşı tarafa gönderilmesi İzmir şirket avukatlarının görevidir. Bu yanıtlarla şirket avukatları şirketin haklarını korur.

İzmir şirket avukatı ne iş yapar, şirketlere ne fayda sağlar?

 

Şirketin faaliyet gösterdiği sürece yaşayabileceği sorunları en aza indirmek, hem işçi hem de işverenin haklarını güvence altına alarak sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturmak, şirketin maksimum verimle faaliyetine devam etmesini sağlamak, şirketi oluşabilecek maddi zararlardan korumak şirket avukatlarının görevleri arasında yer alır. İşçi ve işverenin haklarını korurken aynı zamanda tarafların birbirlerine fazla ödeme yapmasının önüne geçer. Şirketin geleceği için gerekli tedbirlerin alınması ve süreç takibinin yapılması için şirket avukatlarına ihtiyaç duyulur. Şirket avukatları işçi ve işveren hakları konusunda bilgi sahibi olduğundan sürecin doğru şekilde ilerlemesinde rol oynar.

 

Şirketlerin çalışma alanları oldukça geniştir. Bu çalışmaların hukuka uygun ilerlemesi için şirket avukatları görevlendirilmektedir. Şirket avukatı olarak deneyim kazanmış kişiler genellikle iş hukuku ve ticaret hukuku alanlarında da danışmanlık hizmeti verir. Özellikle büyük şirketler her alanda faaliyet gösteren avukatlara ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle şirketlerin her alanda çalışmalar yürüten ve farklı alanlardaki davalarda yer almış tecrübeli avukatların bulunduğu bürolardan hizmet alması tavsiye edilmektedir.

 

Şirket avukatı bulundurma zorunluluğu var mı? Cezası ne kadar?

 

İşverenlerin merak ettiği ve internette araştırdığı konuların başında şirketlerde bir avukatın çalışma zorunluluğunun olup olmaması yer alıyor. İşverenlerin şirketlerinde avukat bulundurmaması durumunda yaptırıma uğrayıp uğramayacağı merak ediliyor. Şirket avukatlarının bulundurulma zorunluluğu bazı koşulların sağlanması durumunda gerçekleşiyor. Anonim şirketlerde mevcut sermayenin beş katına çıkarılması ve bir yapı kooperatifinde çalışan sayısının 100’ü geçmesi durumunda şirket avukatının faaliyet göstermesi zorunlu hale geliyor. Limited ya da adi şirketlerin herhangi bir durumda şirket avukatı ile birlikte çalışma zorunluluğu bulunmuyor. Her ne kadar böyle bir mecburiyet olmasa da şirketlerin bir şirket avukatından destek alması ve şirket avukatlarının önerilerini göz önünde bulundurması önem arz ediyor.

 

İzmir şirket avukatı, haksız rekabet sonucu tarafların birbirine karşı açtığı davalarda, iflas kararı alınması ve iflasın belirli bir süre ertelenmesi ile ilgili davalarda, şirkete yapılması gereken ödemelerin yapılmaması durumunda şirketin alacaklarını tahsil etmesi için açılacak davalarda, vergilerin ödenmemesi ile ilgili açılacak davalarda, ortaklardan birinin ortaklıktan vazgeçmesi durumunda açılacak davalarda, anonim ve limited şirketlerinin davalarında, hissenin bir başka kişiye devredilmesi ile ilgili davalarda, gizlilik sözleşmeleri ve kredi sözleşmelerinin hazırlanması gibi konularda çalışma gerçekleştirerek hukuki süreci yönetir.

İzmir şirket avukatı vekalet ücreti – danışmanlık ücreti

 

İzmir ve çevresinde ikamet eden, İzmir şirket avukatlarından danışmanlık hizmeti almak isteyen kişiler, internette ‘’İzmir şirket avukatı ücreti’’, ‘’İzmir hukuki danışmanlık ücreti’’, ‘’İzmir şirket hukuk danışmanı ücretleri’’, ‘’Şirket avukatı vekalet ücreti’’ ile ilgili araştırmalarını sürdürüyor. Şirketlerde görev alan İzmir şirket avukatı ücretleri açılacak davanın kapsamına göre değişiyor. Şirket avukatı dava açan şirketin büyüklüğünü ve o şirkette kaç kişinin faaliyet gösterdiğini göz önünde bulundurarak ücret belirliyor. Sizler de ‘’İzmir şirket avukatı ücreti’’, ‘’İzmir hukuki danışmanlık ücreti’’, ‘’İzmir şirket avukatı ücretleri’’ hakkında bilgi almak için bizi arayabilir ve bizlerden ‘’İzmir şirket avukatı ücreti’’, ‘’İzmir hukuki danışmanlık ücretleri’’ ve ‘’İzmir şirket hukuk danışmanı ücretleri’’ ile fikir alabilirsiniz.

Formu Doldurarak Bizimle İletişime Geçin

Size en kısa sürede yanıt vereceğiz.

avukat cansu şirin

Av. Cansu ŞİRİN, özel hukuk alanında hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunmakta; şirket danışmanlığı, iş davaları, tüketici uyuşmazlıkları, aile hukuku ve boşanma davaları, iş kazasından kaynaklanan maddi – manevi tazminatı davaları gibi özel hukuk branşlarında çalışmalar yürütmektedir.

Call Now Button